Sobota, 19 Stycznia 2019

Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Zgłoszenia organizacji pozarządowych na forum

2018-04-16 19:23:16

Organizacje pozarządowe z powiatu lubelskiego realizują na co dzień wiele ciekawych pomysłów. Te, które chcą się nimi pochwalić, podzielić z innymi i znaleźć inspiracje do nowych inicjatyw, mogą skorzystać z propozycji udziału w Forum Organizacji Pozarządowych gmin należących do Lokalnej Grupy Działania "Kraina wokół Lublina".

Spotkanie pod hasłem "Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk" odbędzie się w Niedrzwicy Dużej za niecałe dwa tygodnie, ale zainteresowani mogą się zgłaszać tylko do 22 kwietnia.

- Forum to doskonała okazja do spotkania się, poznania, podyskutowania i wymiany doświadczeń na temat realizacji projektów dotyczących lokalnych społeczności oraz nawiązania współpracy z innymi animatorami i liderami - przekonują jego organizatorzy.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. jak pomagać osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, czy ośrodek pomocy społecznej może być partnerem NGO, czym są rady działalności pożytku publicznego i czy warto je zakładać w gminach oraz jak zgodnie z prawem organizować zbiórki publiczne czy loterie fantowe. W programie forum są również przykłady dobrych praktyk z udziałem młodzieży jako realizatora i odbiorcy działań kulturalnych, wykład na temat RODO, czyli rewolucji w ochronie danych osobowych z uwzględnieniem roli organizacji pozarządowych oraz wspomnienia sukcesów i porażek wiejskiej aktywistki.

© 2009-2019 ias24.eu.