Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Wparcie dla przedsiębiorców

2017-11-22 16:55:44

Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie włączył się w obchody Europejskich Dni Pracodawców. We wtorek 21 listopada zorganizował seminarium pod hasłem "Możliwości rozwoju firmy poprzez inwestycje w kapitał ludzki", które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Lublinie.

W spotkaniu, które otworzył starosta lubelski Paweł Pikula, wzięli udział pracodawcy i przedsiębiorcy, reprezentujący m.in. branże budowlaną, gastronomiczną i turystyczną. Byli wśród nich tacy, którzy skorzystali ze wsparcia finansowego urzędu pracy na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Wtorkowe seminarium było dla nich okazją do wysłuchania informacji o innych formach wsparcia przedsiębiorców, a także wymiany doświadczeń na temat rynku pracy, zatrudnienia i rozwoju firm.

Europejskie Dni Pracodawców są organizowane w krajach członkowskich Unii Europejskiej od ubiegłego roku. Tym razem odbywają się pod hasłem "Porozmawiajmy o umiejętnościach, odkryjmy wszystkie talenty", a ich celem jest podkreślenie roli Publicznych Służb Zatrudnienia w dostosowywaniu kwalifikacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy do potrzeb rynku oraz zaangażowanie w te działania różnych partnerów, działających na rynku pracy.


(fot. Starostwo Powiatowe w Lublinie)

© 2009-2018 ias24.eu.