Wtorek, 19 Czerwca 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: "Wesele" w liceum

2017-09-05 16:22:54

W większości miejsc "Narodowe Czytanie" odbywało się w tym roku w sobotę 2 września, ale fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego rozbrzmiewały także dzień później.

Tak było m.in. w Zespole Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, gdzie oprócz uczniów i nauczycieli spotkali się przedstawiciele powiatowych i gminnych władz oraz jednostek samorządowych.

Wprowadzając w atmosferę niedzielnego spotkania Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie Beata Janiszewska-Brudzisz i dyrektor ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego Henryk Dudziak przytoczyli słowa Stanisława Wyspiańskiego i podkreślili, że uczestników "Narodowego Czytania" połączyło umiłowanie do rodzimej literatury i pięknej polszczyzny.

Lekturę dramatu w trzech aktach rozpoczęli przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie Antoni Skrabucha i burmistrz Bychawy Janusz Urban, którzy wcieli się w role Dziennikarza i Czepca. Kolejne fragmenty dzieła prezentowali: radni powiatowi Urszula Zdun, Henryk Krajewski, Zbigniew Bernat i Marian Pietraś, sekretarz powiatu lubelskiego Grzegorz Szacoń, zastępca burmistrza Bychawy Magdalena Kostruba, wikariusz miejscowej parafii ksiądz Piotr Stasieczek, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublinie Wioletta Błaziak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach Elżbieta Rudnicka, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu Justyna Gutek, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie Jerzy Sprawka oraz Tomasz Widerlik, Grzegorz Mazur, nauczyciele i uczniowie popularnego "kwiatka".

© 2009-2018 ias24.eu.