Poniedzialek, 19 Marca 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Umowa na e-geodezję podpisana

2017-07-18 18:17:03

Korzystanie z zasobów geodezyjnych wszystkich powiatów ziemskich województwa lubelskiego będzie łatwiejsze i szybsze, a niektóre sprawy właściciele nieruchomości będą mogli załatwić nawet nie wychodząc z domu. Będzie to możliwe dzięki wspólnemu projektowi samorządów powiatowych, a pieniądze na ten cel będą pochodzić z funduszy unijnych.

We wtorek 18 lipca przedstawiciele zarządu województwa i Powiatu Lubelskiego, który reprezentuje samorządy powiatowe, podpisali umowę o przekazaniu na realizację projektu "e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego" 187,5 miliona złotych.

Środki te będą wykorzystane m.in. na wykonanie cyfrowej ortofotomapy, która powstanie na podstawie zdjęć lotniczych zrobionych niemal na całej powierzchni województwa, a także na dostosowanie do nowoczesnych systemów informatycznych istniejących baz danych Ewidencji Gruntów i Budynków (EGiB), Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu (GESUT) i Bazy Danych Obiektów Topograficznych o parametrach umożliwiających tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500 - 1:5000.

Dzięki temu droga i formalności związane z obsługą mieszkańców w zakresie geodezji i kartografii zdecydowanie się skrócą. Każdy mieszkaniec będzie mógł podejrzeć w internecie interesującą go działkę.

Prace nad opracowaniem cyfrowej ortofotomapy już trwają, ponieważ przed tygodniem został ogłoszony przetarg na realizację pierwszego etapu, czyli "Utworzenie oraz modernizację cyfrowych baz danych: EGiB, BDOT500 oraz GESUT". Efektem będzie "ucyfrownienie" niemal 70 procent powierzchni województwa lubelskiego.

© 2009-2018 ias24.eu.