Środa, 21 Marca 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Turystyka... kulinarna? To jest możliwe!

2017-05-17 15:21:56

Jest agroturystyka, turystyka rowerowa czy piesza, ale może być także... turystyka kulinarna. Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina" razem z dwiema podobnymi organizacjami chce na terenie trzech powiatów utworzyć Szlak Kulinarny.

O szczegółach autorzy pomysłu poinformują podczas spotkania, które odbędzie się w czwartek 18 maja o 13.00 w biurze LGD "Kraina wokół Lublina" przy ul. Narutowicza 37/5 w Lublinie.

Organizatorzy zapraszają na nie przedstawicieli branż gastronomicznej i hotelarskiej, kwater agroturystycznych, punktów handlowych oraz producentów produktów tradycyjnych i lokalnych z powiatów lubelskiego, biłgorajskiego i kraśnickiego.

Oprócz LGD "Kraina wokół Lublina" w utworzenie nowego szlaku są zaangażowane LGD "Ziemia Biłgorajska" i LGD Ziemi Kraśnickiej. Kilka lat temu wszystkie trzy organizacje wspólnie realizowały projekt pod hasłem "Zasmakuj w tradycji", a Szlak Kulinarny ma być jego kontynuacją. - Chcielibyśmy, aby znalazły się na nim zarówno zakłady gastronomiczne, w których można skosztować lokalnych potraw, jak i punkty handlowe, gdzie można byłoby kupić lokalne produkty. Wszystkie będą oznakowane, by turysta wiedział, że w danym miejscu może liczyć na spróbowanie lub zakup produktów odpowiedniej jakości, zgodnych z tradycyjną recepturą - zapowiada kierownik biura LGD "Kraina wokół Lublina" Małgorzata Olechowska.

Autorzy pomysłu wierzą, że dla właścicieli lokali gastronomicznych i innych punktów, które znajdą się na szlaku, będzie to dobra forma promocji. - Liczymy, że dzięki temu będą do nich chętniej zaglądać zarówno mieszkańcy regionu, którzy wyjeżdżają na weekend lub dłuższy odpoczynek, np. na Roztocze, jak i turystów spoza Lubelszczyzny - dodaje Małgorzata Olechowska.

Jeśli znajdą się chętni pierwsze punkty na Szlaku Kulinarnym powinny się pojawić jeszcze w tym roku.


(fot. arch. LGD "Kraina wokół Lublina")

© 2009-2018 ias24.eu.