Środa, 20 Czerwca 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Sołeckie święto

2017-07-17 19:49:00

Sołtysi z wszystkich gmin, które należą do Lokalnej Grupy Działania "Kraina wokół Lublina", przyjechali w niedzielę 16 lipca do Motycza, by wziąć udział w organizowanym po raz piąty Pikniku Sołeckim.

Występy artystyczne, zawody "parasportowe" i inne atrakcje, które odbywały się w "Szklanej Stodole", były połączone z podsumowaniem konkursu na najciekawszą inicjatywę sołecką, zrealizowaną na terenie LGD.

Spośród 10 propozycji pierwsze miejsce zajęło sołectwo Moszna za budowę letniej sceny w tej miejscowości. Na drugą nagrodę zasłużyło sołectwo Zaraszów za rewitalizację miejscowej Alei Kasztanowej, a trzecia przypadła ex aequo - sołectwu Wierciszów, które na terenie byłego kółka rolniczego wybudowało boisko sportowe z zapleczem, sołectwu Bychawka Druga Kolonia za inicjatywę "Nasze Zacisze" i sołectwu Motycz za "Dzień Seniora". Pozostałe propozycje zajęły czwarte miejsce.

Nie mniej emocjonujące okazały się konkursy "parasportowe", w których sołtysi i sołtyski ścigali się na taczkach, jeździli na czas hulajnogą i rzucali do celu kaloszem. Uczestnicy rywalizacji wykazali się zarówno sprytem, jak i dużym poczuciem humoru, co zostało świetnie odebrane przez rozbawioną publiczność, która zagrzewała do walki zawodniczki i zawodników.

W części artystycznej na scenie zaprezentował się Zespół Śpiewaczy "Rola" z Motycza i "Słowianki" z Bychawy.

© 2009-2018 ias24.eu.