Środa, 15 Sierpnia 2018

Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Są pieniądze na drogę i projekty edukacyjne

2017-05-17 10:40:36

Są pieniądze na przebudowę drogi Dąbrowica - Kolonia Dąbrowica w powiecie lubelskim. Podczas sesji we wtorek 16 maja Rada Powiatu w Lublinie zwiększyła środki na tę inwestycję, dzięki czemu można podpisać umowę z wykonawcą robót.

Ostatecznie przebudowa prawie 1,5-kilometrowego odcinka będzie kosztować około 1 miliona 200 tysięcy złotych, z czego 600 tysięcy ma przekazać Gmina Jastków.

- Pierwotnie zakładaliśmy, że koszt będzie mniejszy, ale ponieważ tegoroczne inwestycje drogowe są droższe o 50 do nawet 100 procent, musieliśmy zwiększyć środki. Dzięki decyzji radnych można sfinalizować przetarg i przystąpić do pracy - mówi starosta lubelski Paweł Pikula. Umowa na wykonanie robót ma być podpisana w tym miesiącu, a cała inwestycja powinna być zrealizowana do połowy września tego roku.

Podczas wtorkowej sesji rada powiatu zatwierdziła również do realizacji dwa projekty edukacyjne, które będą współfinansowane ze środków unijnych. "Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim" dotyczy szkolnictwa zawodowego i, oprócz dodatkowych zajęć i kursów kwalifikacyjnych dla uczniów oraz szkoleń podnoszących kompetencje nauczycieli, zakłada doposażenie placówek. Koszt to prawie 1 milion 300 tysięcy złotych. W projekcie "Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim" wezmą udział szkoły ogólnokształcące, w których będą się odbywać zajęcia z tak zwanych kompetencji kluczowych, czyli języków obcych, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki. Wartość tego projektu to 500 tysięcy złotych.

Na obydwa projekty 90 procent kosztów powiat pozyskał z Europejskiego Funduszu Społecznego, a ich realizacja rozpocznie się we wrześniu i potrwa dwa lata.


(fot. arch. Starostwa Powiatowego w Lublinie)

© 2009-2018 ias24.eu.