Poniedzialek, 19 Marca 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Regionalne święto plonów w Radawcu

2017-08-25 09:36:53

Regionalne przysmaki, barwne korowody, pokazy żużlowców i koncerty gwiazd - te i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Dożynek Województwa i Powiatu Lubelskiego oraz Gminy Konopnica. Za zebrane plony rolnicy podziękują w niedzielę 27 sierpnia w Radawcu.

Przed 10.00 na miejscowym lotnisku delegacje poszczególnych gmin uformują korowód z wieńcami dożynkowymi, któremu będą przewodzić starostowie - Grażyna Pietrak ze wsi Moszna w gminie Jastków i Andrzej Gajda z miejscowości Sobole w gminie Ulan-Majorat. O 11.00 rozpocznie się dziękczynna msza święta, którą poprzedzi występ Grupy Artystycznej z Mosznej. Eucharystia będzie połączona z poświęceniem tradycyjnego chleba, wypieczonego z tegorocznych zbóż, który zostanie potem podzielony między uczestników uroczystości.

Druga część święta plonów to będzie festyn rodzinny. Wypełnią go liczne koncerty gwiazd i zespołów ludowych oraz konkursy - na najładniejszą posesję w powiecie lubelskim i najładniejszy wieniec dożynkowy.

Zaproszeni w tym roku wykonawcy powinni zadowolić fanów różnych rodzajów muzyki. Publiczność będą bawić zespoły: "Skaner", "Bobi", "Jorrgus" i "Sping Rolls", a gwiazdą wieczoru będzie Natalia Nykiel. W czerwcu tego roku artystka po raz pierwszy zaprezentowała utwory z nowej płyty, którą miesiąc wcześniej poprzedził singiel "Spokój". Zespół "Spring Rolls" powstał w 2011 roku w Kraśniku, a do tej pory występował m.in. przed tak uznanymi wykonawcami jak: "Myslovitz", Kasia Kowalska, "Enej", "Łzy" czy Perfect. Grupy "Jorrgus", "Bobi" i "Skaner" są doskonale znani fanom muzyki disco polo i dance.

© 2009-2018 ias24.eu.