Środa, 25 Kwietnia 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Podwójne święto u Andersena

2017-10-17 18:04:30

Dwa dni będą obchodzić święto swojego patrona uczniowie, rodzice i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych, działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie w powiecie lubelskim. Świętowanie będzie mieć tym razem szczególny charakter, ponieważ placówka obchodzi właśnie swoje 20-lecie.

Pierwszy dzień obchodów, czyli czwartek 19 października będzie świętem wewnątrzszkolnym, na które jubilaci zaprosili podopiecznych Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi i Domu Pomocy Społecznej w Matczynie. Uroczystość rozpocznie msza święta, a potem, podczas części oficjalnej dyrektor placówki Renata Rejnowska podsumuje jej dokonania, a uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy złożą ślubowanie. Z okazji jubileuszu uczniowie i nauczyciele przygotowują część artystyczną, na którą złożą się m.in. inscenizacja teatralna i występ wokalistki Żanety Pyski z akompaniamentem gitarowym Adama Wójtowicza.

Jak na prawdziwy jubileusz przystało będzie okolicznościowy tort z 20 świeczkami, a także przedstawienie teatralne ,,Niesforne księżniczki" w wykonaniu lubelskiego Teatru "Spichlerz" i podsumowanie konkursu plastycznego "Baśniowy świat Andersena", które zgodnie z tradycją odbywa się przy okazji patronackiego święta ZSS w Matczynie. W tym roku jury oceniło 40 propozycji, przyznając trzy nagrody i 15 wyróżnień. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Czobot z ZSS, drugą nagrodę odbierze Małgorzata Maj z Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, a trzecia trafi do Magdaleny Kłosowskiej z DPS w Matczynie. Na liście wyróżnionych znaleźli się: Piotr Latoś, Kacper Gawidziel, Piotr Howaniec, Marcin Walczyński, Piotr Grajewski, Mateusz Wierzchowski, Justyna Jędrasik, Bartosz Buryniewicz, Mateusz Zdybniewski, Marcin Wójcik i Dariusz Chodyra z ZSS, Zofia Tkaczyk i Aleksandra Fedorowicz z DPS oraz Aneta Szabelska i Rafał Rumiński z Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie. Wszystkie prace będzie można oglądać od 25 października na pokonkursowej wystawie w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach.

© 2009-2018 ias24.eu.