Poniedzialek, 19 Marca 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Piknik Sołtysów w Motyczu

2017-07-12 06:45:14

Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina" zakończyła przyjmowanie zgłoszeń w konkursie najciekawszych inicjatyw sołeckich. Wyniki będą ogłoszone w najbliższą niedzielę podczas Pikniku Sołtysów, który odbędzie się w "Szklanej stodole" w Motyczu.

W konkursie, którego patronem honorowym jest poseł Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, sołectwa mogły zgłosić jedną inicjatywę, zrealizowaną w ostatnich 3 latach. Jury oceniało je biorąc pod uwagę m.in. za zaangażowanie i współpracę mieszkańców, oddziaływanie na środowisko lokalne, innowacyjność oraz formę przygotowania zgłoszenia.

- Otrzymaliśmy 10 propozycji. Wszystkie zostaną zaprezentowane podczas niedzielnego pikniku, gdy poinformujemy o przyznanych nagrodach - zapowiada kierownik biura LGD "Kraina wokół Lublina" Małgorzata Olechowska.

Oprócz przedstawicieli gmin, które należą do LGD, organizatorzy zaprosili na niedzielny piknik dwoje sołtysów z powiatu kraśnickiego, którzy pochwalą się swoimi pomysłami na aktywizację mieszkańców.

W programie są również sołeckie konkurencje parasportowe i występy artystyczne. Wystąpią grupa Rola" i Kapela z Motycza oraz zespół "Słowianki" z Bychawy.


(fot. arch. LGD "Kraina wokół Lublina)

© 2009-2018 ias24.eu.