Sobota, 19 Stycznia 2019

Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: O i dla osób niepełnosprawnych

2018-04-09 06:52:24

Osoby i pracownicy instytucji, które wspierają osoby niepełnosprawne oraz przedstawiciele placówek kształcenia specjalnego, prowadzonych przez Powiat Lubelski spotkają się we wtorek 10 kwietnia w Bychawie. Będzie to druga Powiatowa Konferencja Szkolnictwa Specjalnego.

Pierwsze takie spotkanie rodziców, nauczycieli i innych osób zainteresowani tą tematyką które odbyło się przed rokiem, spotkało się z dużym zainteresowaniem, a pozytywne efekty konferencji skłoniły organizatorów do kontynuowania tego pomysłu. Program spotkania wypełnią wykłady, prezentacje i warsztaty, a uzupełni go spektakl "Calineczka" w wykonaniu dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu.

Podczas konferencji specjaliści będą mówić o edukacji dziecka z niepełnosprawnością intelektualną oraz poprowadzą warsztaty na temat metod pracy z niepełnosprawnymi dziećmi, które można stosować w domu. Wykład wygłosi dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie Renata Rejnowska, a zajęcia będą dotyczyć m.in.: terapii EEG Biofeedbac, integracji sensorycznych, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, autyzmu, logo-rytmiki i ceramiki. Czynna też będzie kawiarenka Rodzice-Rodzicom, w której zainteresowani będą mogli skorzystać z porad lub wymienić się doświadczeniami.

© 2009-2019 ias24.eu.