Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Jubileusz Mola z atrakcjami

2017-10-20 10:43:32

Niezwykle ciekawie zapowiada się podsumowanie jesiennej uczty literacko-kulinarnej "Dla Mola...", organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie. Będzie to bowiem 25 edycja tego konkursu, uczestnicy uczty sami napiszą jedną z receptur w formie wiersza, a gościem specjalnym będzie kucharz, pasjonat i ekspert gotowania Kamil Kotarski.

Finał odbędzie się w piątek 20 października o 17.00 w Restauracji "U Saszy" w Bychawie, gdzie tym razem będą prezentowane "Jesienne przysmaki dla Mola. Z lasu, wody i ogrodu". Swoje propozycje zgłosiło 7 autorów, którzy najchętniej czerpali z twórczości Katarzyny Enerlich. To z jej powieści "Prowincja pełna czarów pochodzi" smalec z fasoli, a kolejny z uczestników chce przyrządzić karpia smażonego z "Prowincji pełnej smaków". Wśród konkursowych propozycji są jeszcze m.in. kociołek zaraszowski, który przygotuje grupa mieszkańców Zaraszowa oraz kiszka ziemniaczana, proponowana przez mieszkańca Stoczka Łukowskiego. Obydwie będą przyrządzone według autorskich wierszy.

- W związku z jubileuszem nasza czytelniczka Aneta Frączek upiecze ciasto "mech", ale mimo usilnych starań nigdzie nie udało jej się znaleźć literackiej receptury. Dlatego zaproponujemy, by po degustacji przepis w formie wiersza ułożyli uczestnicy piątkowego spotkania - mówi dyrektor MBP w Bychawie Barbara Cywińska.

Patronami honorowymi konkursu i dzisiejszej uczty są starosta lubelski i burmistrz Bychawy, a medialnym wsparciem służą Informacyjna Agencja Samorządowa, Radio Lublin, lubelski oddział Telewizji Polskiej i Głos Ziemi Bychawskiej.


(fot. arch. M. Matyska)

© 2009-2018 ias24.eu.