Wtorek, 18 Czerwca 2019

Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Dożynkowe podsumowania

2018-09-03 20:29:14

Z powodu suszy dla rolników i sadowników to nie jest łatwy rok, ale tradycji stało się zadość i w niedzielę 2 września na lotnisku w Radawcu gospodarze świętowali zakończenie żniw. Po raz trzeci wspólnie zostały zorganizowane Dożynki Województwa Lubelskiego, Powiatu Lubelskiego i Gminy Konopnica.

Tegoroczny korowód dożynkowy tworzyło prawie 40 delegacji z wieńcami, a orszakowi przewodzili starostowie, którymi w tym roku byli Elżbieta Buła z Kolonii Świdnik Mały w powiecie lubelskim i Jerzy Serwinek z Pasieki Kolonii w powiecie kraśnickim. To oni przekazali tradycyjny bochen wypieczony z tegorocznych zbóż gospodarzom święta - marszałkowi Sławomirowi Sosnowskiemu, staroście Pawłowi Pikule i wójtowi Mirosławowi Żydkowi, którzy podzieli chleb między dożynkowych gości.

Jak każe tradycja dożynki rozpoczęła dziękczynna msza święta pod przewodnictwem delegata arcybiskupa lubelskiego księdza prałata Tadeusza Pajurka, którą poprzedził obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego "Pod zielonym dębem" z Woli Osowińskiej.

Oficjalną część uroczystości zakończyło wręczenie m.in. odznaczeń "Zasłużony dla województwa". Spośród rolników z powiatu lubelskiego odebrali je: Sylwester Adamczyk z Dębiny, Krzysztof Baran z Kiełczewic Maryjskich, Sławomir Chudzik z Palikij i Tadeusz Grzegorczyk z miejscowości Bychawa Zdrapy.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.