Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: CEPiK z problemami

2017-11-24 12:34:21

Wydziały komunikacji w całej Polsce mają kłopoty z rejestracją pojazdów. Problemy dotyczą także osób, które w ostatnich dniach odwiedzają Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lublinie, a przyczyną jest uruchomienie przez Ministerstwo Cyfryzacji nowej wersji systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Zmiany zostały wprowadzone prawie tygodnie temu, ale system nie działa sprawnie i obsługa klientów wydłuża się. - Zdarza się, że jednego dnia pewne funkcje można wykonać, a następnego dnia już nie. Choć wdrażający system cały czas nad nim pracują powstają nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy nowy CEPIK będzie działać normalnie - mówią pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lublinie oraz jego filii w Bełżycach, Bychawie i Niedrzwicy Dużej. Dlatego proszą mieszkańców powiatu o wyrozumiałość i cierpliwość, apelując jednocześnie do osób, które mogą wstrzymać się z wizytą w urzędzie, by poczekały na usunięcie usterek.

Kłopot dotyczy wyłącznie rejestracji pojazdów, natomiast obsługa klientów, którzy chcą załatwić sprawę, związaną z prawem jazdy odbywa się normalnie.

CEPiK zawiera informacje o pojazdach zarejestrowanych w Polsce i kierowcach posiadających uprawnienia do kierowania. To m.in. marka, model i inne dane techniczne pojazdów, ich historia, badania techniczne, stan licznika, a także dane właściciela i osób, które posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami bądź mają zakaz ich prowadzenia. Nowe przepisy dotyczą m.in. badań technicznych, dodatkowych danych i nowych uprawień Straży Granicznej. Teraz za badanie techniczne dopuszczające pojazd do ruchu trzeba zapłacić przed jego przeprowadzeniem, w CEPiK znajdują się także informacje o zabezpieczeniach na pojeździe, a funkcjonariusze Straży Granicznej mogą zatrzymywać dowody rejestracyjne i czasowe pozwolenia na prowadzenie auta.


(fot. arch. Starostwa Powiatowego w Lublinie)

© 2009-2018 ias24.eu.