Wtorek, 19 Czerwca 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Biegi Uliczne 2017

2017-10-09 12:20:08

Trasa Borzechów - Bełżyce była w tym roku miejscem zmagań uczestników Powiatowych Biegów Ulicznych. Na starcie, organizowanej po raz siódmy imprezy, w niedzielę 8 października stanęło ponad 200 zawodniczek i zawodników.

Do rywalizacji w sztafetach przystąpiło ponad 170 uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Lubelski i 5 reprezentacji samorządowych, a w biegu głównym wystartowało 9 kobiet i 24 mężczyzn. Młodzież szkolna i samorządowcy rywalizowali w sztafetach 5 x 600 metrów, zaś uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania 7,5 kilometra.

Wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Kinga Kocuga, druga była Izabela Smolińska, a trzecie miejsce zajęła Joanna Wasilewska. W kategorii mężczyzn zwyciężył Rusłan Szerczuk, który wyprzedził Andrzeja Starżyńskiego i Pawła Wereckiego.

Spośród pięcioosobowych sztafet samorządowych najlepiej wypadła reprezentacja Urzędu Miasta Lublin, drugie miejsce zajęły Bełżyce, trzecie - ekipa ze Starostwa Powiatowego w Lublinie, a kolejne lokaty zajęły zespoły z urzędów gmin Borzechów i Jabłonna.

Rywalizację dziewcząt w kategorii szkół podstawowych wygrała drużyna z Bychawy, przed rywalkami z Wojciechowa i Przybysławic. Wśród chłopców triumfowali uczniowie Zespołu Szkół w Bychawie przed SP Piotrków i SP 1 w Bełżycach.

Na podium dziewczęcych sztafet ze szkół ponadgimnazjalnych stanęły reprezentacje Zespołu Szkół w Bychawie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach i Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli. Natomiast rywalizację starszej grupy chłopców wygrał ZS w Bychawie przed ZS w Bełżycach i Zespołem Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach.

Starterem głównym niedzielnych zawodów był starosta lubelski Paweł Pikula, a trofea dla najlepszych zawodniczek i zawodników wręczali również członek zarządu powiatu Dariusz Gajo, burmistrz Bełżyc Ryszard Góra i wójt gminy Borzechów Zenon Madzelan. Nagrody ufundowali: Powiat Lubelski, Rada Wojewódzka Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, którą reprezentował wiceprzewodniczący Wacław Słomkowski, a organizację zawodów wsparł właściciel Prywatnego Przedsiębiorstwa Transportowo-Handlowo-Usługowego "Rolbud" i Kopalni Piasku w Godowie Roman Madejek.


(fot. Starostwo Powiatowe w Lublinie)

© 2009-2018 ias24.eu.