Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Artystyczna jesień w SOSW z nowościami

2017-09-30 11:10:52

Debiutanci na scenie i nowa kategoria pojawią się na tegorocznym przeglądzie twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich pełnosprawnych rówieśników w Załuczu. Miejscowy ośrodek szkolno-wychowawczy będzie gościć uczestników tegorocznej imprezy integracyjnej pod hasłem "Artystyczna jesień" w środę 4 października.

Będzie to już piąta edycja przeglądu organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski "Daszek" i SOSW w Załuczu. Gospodarzy będą tym razem reprezentować - zespół wokalny "Fantazja" i grupa teatralna "Kwadraty". Oprócz nich do Załucza przyjadą przedstawiciele ośrodków szkolno-wychowawczych z Bystrzycy i Zespołu Szkół Specjalnych, działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie w powiecie lubelskim, a także z Olbięcina w powiecie kraśnickim i Kozic Dolnych w powiecie świdnickim, którzy wystąpią na przeglądzie po raz pierwszy. Dorośli wykonawcy będą reprezentować Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie, DPS w Popkowicach, OSW w Matczynie i Warsztaty Terapii Zajęciowej, prowadzone przez Fundację "Między nami" w Krężnicy Jarej, a listę uczestników uzupełniają uczniowie ze szkół podstawowych w Kiełczewicach. Sobieszczanach, Strzyżewicach i Niedrzwicy Dużej.

W programie imprezy są trzy widowiska teatralne i 10 występów wokalnych. Ponadto kilkudziesięciu uczestników zgłosiło udział w plenerze malarskim i w nowej kategorii, jaką są prace wykonywane na komputerze w programie paint.

Środowe prezentacje rozpoczną się w SOSW w Załuczu o 10.00.


(fot. arch. organizatorów)

© 2009-2018 ias24.eu.