Wtorek, 29 Kwietnia 2025

Parczew: Centrum Kultury w Przewłoce

2009-08-03 14:13:53

Za prawie 700 tysięcy złotych w Przewłoce w gminie Parczew powstanie Wiejskie Centrum Kultury. Gmina zapłaci za nie tylko około 260 tysięcy, reszta będzie pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Na potrzeby centrum zostaną zagospodarowane 2 obiekty w centrum Przewłoki. To drewniany budynek biblioteki oraz budynek dawnej szkoły przy placu zabaw. Obydwa będą wyremontowane, oświetlone i wyposażone a przy nich powstanie parking.

Z pieniędzy, przeznaczonych na projekt zostanie też kupiony sprzęt, na przykład: zestaw kina domowego, przyrządy do siłowni czy stół bilardowy. Powstaną również: aneks kuchenny i stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Dawna szkoła będzie wykorzystywana przez młodzieży, zaś obecna biblioteka zostanie przygotowana na zebrania i inne spotkania pozostałych mieszkańców wsi.

Władze Parczewa mają nadzieję, że zgodnie z celem działania „Odnowa i rozwój wsi” realizacja wymienionego pomysłu pozytywnie wpłynie na integrację mieszkańców, utrzymanie więzi międzypokoleniowych i tożsamości społeczności wiejskiej.

Informacje

Urząd Miejski w Parczewie
ul.Warszawska 24
21-200 Parczew
tel 83 355-12-24
fax 83 355-12-26
www.parczew.com
sekretariat@parczew.com
© 2025 ias24.eu