Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Syndyk przyjmuje zgłoszenia wierzytelności

2018-02-13 17:37:44

Jest szansa, że plantatorzy tytoniu, którzy nie otrzymali należności za surowiec oddany do spółki FTK w Krasnymstawie odzyskają pieniądze. We wtorek 13 lutego w Monitorze Sądowym ukazało się ogłoszenie o upadłości firmy, a to oznacza, że wierzyciele mają teraz 30 dni na zgłoszenie swoich roszczeń.

Oprócz problemów z odzyskaniem należności za surowiec plantatorzy tytoniu powinni się przygotować do nowych przepisów, które nie są dla nich korzystne, a ich skutki będą odczuwalne już w najbliższych tygodniach. Do połowy marca rolnicy muszą podpisać umowy kontraktacyjne, których w trakcie roku w praktyce nie będzie można zmienić. - Może się jednak okazać, że firma, która podpisze taką umowę wiosną nie przetrwa do jesieni, co w tej branży nie jest rzadkością. Rozwiązania takiego problemu autorzy nowych przepisów jednak nie przewidzieli - żalą się plantatorzy. Ich obaw nie rozwiało szkolenie, zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który ma nadzorować egzekucję nowej ustawy. - Wiemy po nim więcej, ale niektóre wątpliwości ciągle nie są wyjaśnione. Być może uda się je rozstrzygnąć podczas spotkania w ministerstwie rolnictwa, które odbędzie się w środę 14 lutego - dodaje Grzegorz Wróbel.

Niezależnie od tych rozmów dzień później zrzeszenie rozpoczyna cykl spotkań, poświęconych odzyskiwaniu należności i nowym przepisom. Odbędzie się ono w czwartek 15 lutego o 12.00 w Wiejskim Domu Kultury w Woli Obszańskiej.


(fot. pixabay.com)

© 2009-2018 ias24.eu.