Poniedzialek, 07 Kwietnia 2025

Nowodwór: Kolejna dotacja na stację uzdatniania wody

2021-04-01 18:40:06

Będą dodatkowe pieniądze dla Gminy Nowodwór na przebudowę miejscowej stacji uzdatniania wody. Samorząd otrzyma wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jednocześnie zapowiada, że gmina już przygotowuje przetarg na wykonanie robót, który powinien być ogłoszony w najbliższych tygodniach. Jeśli oferty będą korzystne może się okazać, że z własnego budżetu samorząd pokryje tylko niewielką część kosztów, a nawet może zrealizować tę inwestycję wyłącznie za pieniądze ze źródeł zewnętrznych. Z PROW gmina ma bowiem przyznane prawie 900 tysięcy złotych, a z RFIL kolejne 800 tysięcy.

Realizacja całego projektu jest planowana na 2 lata, ale władze gminy liczą, że wszystkie prace uda się wykonać w krótszym terminie.


(fot. sxc.hu)

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
© 2025 ias24.eu