Czwartek, 06 Maja 2021

Newsletter
Artykuł sponsorowany

Monitoring dla firm w Lublinie - dlaczego warto założyć?

2019-09-08 08:00:49

Lublin jest pięknym miastem, w którym architektura - zwłaszcza na Starówce - dosłownie "wgniata w fotel". Jest to też jedyna tak duża aglomeracja w tej części Polski, upstrzonej przecież mnóstwem mniej lub bardziej rozwiniętych wiosek. Oznacza to też, że na jego obszarze znajduje się mnóstwo różnych firm, które - w większości przypadków - powinny być zaopatrzone w system monitoringu.

Czy się robi, czy się leży, monitoring się należy

Powyższy śródtytuł nie jest pochwałą nieróbstwa, lecz raczej swoistym sloganem, mającym utwierdzić czytelnika o sensowności zakupu i montażu systemu firmowego monitoringu. Po co zatem monitoring?


Powód 1: Widzę, więc mam rozeznanie

Nietrudno kierować przedsiębiorstwem z fotela dyrektora. O wiele trudniej jest podejmować sensowne decyzje w oparciu o autentyczne zjawiska panujące w danej firmie. Dzięki zaawansowanemu monitoringowi, właściciel firmy może obserwować sposób pracy swoich pracowników, optymalizować go a nawet wykorzystywać te dane do eliminacji niepotrzebnych i przedłużających cykl produkcyjny procesów.


Powód 2: Ochrona i zabezpieczenie

Ten powód jest najbardziej oczywisty. Monitoring wizyjny to gwarancja bezpieczeństwa naszego mienia, zarówno pod kątem czynności kryminalnych (kradzież, umyślne zniszczenie), jak również zdarzeń przypadkowych (pożar). Co więcej, jeśli system ten jest powiązany z innymi narzędziami wykonawczymi, możliwe jest zredukowanie ewentualnych szkód do minimum.


Powód 3: Kontrola pracowników

Kontrola pracy osób zatrudnionych firmie to nie "szpiegowanie", lecz sposób na zoptymalizowanie pracy całego przedsiębiorstwa. Właściciel nie może być cały czas przy swoich ludziach. Dlatego - poprzez właściwą obserwację - winien on kontrolować ich pracę. Metoda ta daje dwutorowy efekt. Po pierwsze - jest korzystna dla pracowników. Osoby wyróżniające się można bowiem nagrodzić awansem, lub dodatkową premią. Po drugie - ewentualne konflikty na linii pracownik - pracodawca, mogą dzięki monitoringowi zostać właściwie rozwiązane.


Powód 4: Bezpieczeństwo

Podgląd stanowiska pracy to większa gwarancja bezpieczeństwa dla zatrudnionego. Dotyczy to zwłaszcza niewielkich placówek w tzw. "trudnym terenie", na których istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia np. włamania. Połączenie go z dodatkowymi systemami (np. aktywowanymi ruchem kamerami i silnym oświetleniem), skutecznie odstrasza każdego potencjalnego napastnika.

Na mapie przedsiębiorstw oferujących firmowy monitoring - Lublin nie jest miastem wyjątkowym. Takich miast w naszym kraju jest co najmniej kilkadziesiąt. Niemniej również i tutejszym przedsiębiorcom "należy się" profesjonalny system monitoringu, dzięki któremu zadbają oni o bezpieczeństwo swoich pracowników i własnego mienia.

Zobacz firmy oferujące monitoring w Lublinie: https://systemyzabezpieczen.pro/k/monitoring-cctv-lublin/smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.