Poniedzialek, 21 Września 2020

Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Kształcenie specjalne na miejscu?

2020-08-08 07:18:42

Niepełnosprawne intelektualnie dzieci z gminy Krzywda nie muszą jeździć wiele kilometrów do placówek kształcenia specjalnego, mogą korzystać z tej formy edukacji na miejscu w Anielinie, ale powodzenie tego pomysłu zależy od rodziców.

Obecnie dzieci i młodzież z orzeczeniem o niepełnosprawności jeżdżą na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze m.in. do Ryk, Baczkowa czy Łukowa. - Od września nie będzie to konieczne, ponieważ chcemy udostępnić takie usługi w ośrodku w Anielinie, gdzie jest wykwalifikowana kadra i są dobrze wyposażone gabinety - rehabilitacyjny, edukacji sensorycznej, medyczny i sala doświadczania świata. Jeśli zajdzie także potrzeba możemy jeszcze uzupełnić tę bazę. Uczestnicy zajęć będą mieć zapewniony transport do placówki i opiekę fizjoterapeuty, psychologa, logopedy, pedagoga czy terapeuty edukacji sensorycznej - zapowiada wójt gminy Krzywda Krzysztof Warda.

Zainteresowani rodzice spotkali się z nim w tym tygodniu w ośrodku w Anielinie, gdzie działają już - środowiskowy dom samopomocy i Dzienny Dom "Senior-Wigor". Rozpoczęcie zajęć dla niepełnosprawnych dzieci oznacza podjęcie pracy z przynajmniej dwiema osobami. Pomysłodawcy nowej oferty kształcenia wierzą jednak, że ładne, bezpieczne otoczenie, dobre warunki bytowe i profesjonalna kadra zachęcą większą grupę rodziców do skorzystania z nowej propozycji. Ci z kolei zadeklarowali, że na podjęcie decyzji potrzebują kilku dni.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.