Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Konsultacje projektów rewitalizacji

2017-10-23 15:13:03

Gmina Krzywda przygotowuje wnioski o dotacje na kilka pomysłów, zawartych w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Zanim samorząd złoży dokumenty czeka na propozycje w tej sprawie od najbardziej zainteresowanych, czyli mieszkańców, którzy mogą je przekazywać jeszcze przez kilka dni.

Na podstawie wcześniejszej diagnozy i konsultacji do programu zostały zakwalifikowane sołectwa Cisownik i Krzywda. - Zadecydowali o tym m.in. mieszkańcy, których teraz prosimy o bardziej szczegółowe informacje, dotyczące trzech inwestycji. Chodzi o modernizację świetlicy w Cisowniku i dworca kolejowego w Krzywdzie oraz budowę miasteczka ruchu drogowego - wylicza wójt gminy Krzywda Jerzy Kędra.

Swoje opinie w tych sprawach można przekazywać za pośrednictwem ankiety, która jest dostępna na stronie: www.gminakrzywda.com. Mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie na przykład o tym jakie usługi powinny być świadczone w świetlicy w Cisowsniku, jak ma być zagospodarowane otoczenie dworca PKP albo czy utworzenie miasteczka ruchu drogowego może zwiększyć bezpieczeństwo.

Odpowiedzi na pytania w sprawie świetlicy w Cisowniku można przekazywać do środy 25 października, w dwóch pozostałych - dzień dłużej. Potem będą one jednym z elementów wniosków o przyznanie dofinansowania na realizację tych inwestycji. Na działania w ramach programu rewitalizacji samorząd może otrzymać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego do 85 procent kosztów netto.


(fot. arch. UG Krzywda)

© 2009-2018 ias24.eu.