Poniedzialek, 27 Maja 2019

Informacje

Urząd Gminy Krynice
Krynice 1
22-610 Krynice
tel 84 663 02 25, 02 55, 02 48
fax 84 663 02 25
www.krynice.pl
ugkrynice@krynice.com.pl
Newsletter

Krynice: Nominacje za szopki i stroiki

2017-12-15 13:33:31

Sześć bożonarodzeniowych szopek i 27 stroików ocenili jurorzy tegorocznego konkursu świątecznego, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Krynice. Wszystkie można oglądać do najbliższego wtorku na wystawie, a 19 najlepszych będzie reprezentować gminę w konkursie powiatowym.

Spośród najmłodszych autorów z oddziałów przedszkolnych jurorzy przyznali pierwszą nagrodę za szopkę Jaśminie Oryszczak, natomiast w konkursie stroików dwa pierwsze miejsca zajęły Julia Szum i Oliwia Szum, a drugie - Judyta Oryszczak i Alan Kołodziej. W kategorii uczniów klas I - III jedyną nagrodę za szopkę jurorzy przyznali Gabrysi Łopuszyńskiej, a za stroiki nagrodzili kolejno - Julię Kurzyńską, Dawida Szykułę i Zuzannę Piwko. W kolejnej grupie autorów z klas IV - VI dwa pierwsze miejsca w konkursie szopek zdobyli Marcin Rarot i Patryk Szykuła, natomiast nagrody za stroiki odbiorą Martyna Luciak, Julia Machlarz i Zuzanna Kołodziej. Wśród najstarszych uczestników konkursu z klas siódmych podstawówek i gimnazjalistów pierwsza nagroda za szopkę trafi do Oliwii Szykuły, a druga do Aleksandry Gałki. Za stroiki jurorzy przyznali dwa pierwsze i dwa drugie miejsca oraz jedno trzecie. Najwyższe oceny zebrały propozycje Kacpra Perduna i Dominiki Solak, drugie nagrody otrzymają Przemysław Huzar i Aleksandra Rarot, natomiast na trzecią zasłużyła Amelia Wróblewska.

Podsumowanie konkursu odbędzie się w czwartek 21 grudnia, a pokonkursową wystawę bożonarodzeniową w Krynicach można oglądać do 19 grudnia. Potem nominowane prace pojadą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Lubelskim, która organizuje etap powiatowy, natomiast autorzy pozostałych szopek i stroików będą je mogli zabrać do domów.
(fot. BP Gminy Krynice)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.