Sobota, 21 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miejski w Krasnobrodzie
ul.3-go Maja 36
22-440 Krasnobród
tel 84 660-71-58, 660-76-92
fax 84 660-76-91
www.krasnobrod.pl
um@krasnobrod.pl
Newsletter

Krasnobród: Wokalny sukces krasnobrodzianki w Kielcach

2017-05-18 20:00:24

Dominika Radlińska z Krasnobrodu wygrała Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach. W nagrodę pojedzie na wycieczkę do Brukseli.

Gimnazjalistka z klasy Ia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie wyśpiewała sobie tę wyprawę piosenką "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" do słów i muzyki Grzegorza Tomczaka. Za wykonanie tego utworu Dominika Radlińska zajęła pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalistów. Wycieczkę do Brukseli dla krasnobrodzianki i innych laureatów ufundował, europoseł Bogdan Wenta, który jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia "Projekt Świętokrzyskie".

To pod patronatem tej organizacji odbywał się kielecki festiwal, w którym wzięło udział ponad 70 wokalistów. Grupa wiekowa, w której rywalizowała Dominika Radlińska, była najsilniej obsadzona, bo wystąpiło w niej 29 wykonawców. Poza tym w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach zaprezentowało się 25 solistów z podstawówek, 9 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 9 dorosłych wokalistów. Grand Prix zdobył reprezentant tej ostatniej kategorii - Sebastian Dudzik, który studiuje wokalistykę i sam uczy śpiewu.

Występy oceniali: Bogdan Wenta, wiceprezes Stowarzyszenia "Projekt Świętokrzyskie" Danuta Papaj, radna Kielc Joanna Winiarska, piosenkarka i nauczycielka wokalu Magdalena Nowaczek oraz muzyk, kompozytor i dziennikarz Radia Kielce Jacek Hajnrych.

Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowali MDK w Kielcach oraz Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej.


(fot. KDK)

© 2009-2018 ias24.eu.