Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miejski w Krasnobrodzie
ul.3-go Maja 36
22-440 Krasnobród
tel 84 660-71-58, 660-76-92
fax 84 660-76-91
www.krasnobrod.pl
um@krasnobrod.pl
Newsletter

Krasnobród: Przyjaciele sztukmistrza

2017-07-23 10:30:00

Wolontariusze z 6 krajów od tygodnia są na trasie tegorocznego Festiwalu Śladami Singera. Uczestnicy artystycznej wędrówki, szlakiem miast i miasteczek Lubelszczyzny, w których toczy się akcja opowiadań noblisty, we wtorek 25 lipca pojawią się w Krasnobrodzie.

Podobnie jak w innych miastach artyści z Polski, Izraela, Armenii, Burkina Faso, Włoch i Czech zapraszają na dwa wydarzenia. O 16.00 w centrum Krasnobrodu rozpoczną się indywidualne prezentacje pod wspólnym hasłem "Szukajcie przyjaciół sztukmistrza". Natomiast o 19.30 na Placu Siekluckiego odbędzie się widowisko "Przyjaciele sztukmistrza" z muzyką na żywo i opowiadaniami Singera oraz happeningiem "Ulicami Singera".

W międzynarodowym gronie artystów, którzy biorą udział w pokazach są: beat-boxer z Czech zaliczany do światowej czołówki ludzi artykułujących dźwięk ustami, klarnecistka, etnomuzykokol, kompozytor i podróżniczka w jednej osobie z Włoch, specjalista od jazdy na jednym kole i akrobacji na 2,5-metrowym motocyklu z Armenii, multiinstrumentalista z Burkina Faso, a także artystka cyrkowa i aktorka z Izraela oraz jej rodak, który w swoim cyrku żongluje, tańczy na rękach, zieje ogniem, bawi i straszy. Wśród polskich wykonawców są m.in.: specjalista od fire show, iluzjonista z inteligentnym poczuciem humoru, wokalistka o wyjątkowej sile głosu, a także muzyk, reżyser i scenarzysta oraz miłośnik literatury Singera Witold Dąbrowski, od ponad 25 lat związany z Ośrodkiem "Brama Grodzka-Teatr NN", który jest głównym organizatorem festiwalu, wspieranym przez lokalne ośrodki kultury.

Uczestnicy wyprawy rozpoczęli ją od Kocka, potem na ich szlaku były Piaski, Bychawa, Kraśnik, Szczebrzeszyn i Józefów. W niedzielę są w Biłgoraju, a na drugi tydzień, oprócz Krasnobrodu, zaplanowali wizyty w Tyszowcach i Janowie Lubelskim. Tegoroczny festiwal zakończy się 27 lipca w Lublinie.


(fot. arch. KDK)

© 2009-2018 ias24.eu.