Sobota, 20 Kwietnia 2019

Informacje

Urząd Miejski w Krasnobrodzie
ul.3-go Maja 36
22-440 Krasnobród
tel 84 660-71-58, 660-76-92
fax 84 660-76-91
www.krasnobrod.pl
um@krasnobrod.pl
Newsletter

Krasnobród: Orzeł Biały na zdjęciach i rysunkach

2018-11-09 19:18:17

100 prac oceniło jury konkursu fotograficzno-plastycznego "Na tropach Orła Białego", które zorganizowały Zespół Szkół w Krasnobrodzie i miejscowy dom kultury. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w przeddzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości i będzie połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy.

Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszyła się część fotograficzna. Zadaniem uczestników było przesłanie zdjęć, przedstawiających wizerunki polskich symboli narodowych z różnych okresów historycznych. Mogły to być postaci orła - ptaka, rzeźby, pomnika, orzełka z guzika, czy pieczątki. - Autorzy zdjęć dostosowali się do wymogów regulaminowych, jednocześnie stawiając przed jurorami trudne zadanie. Zgłoszone przez nich propozycje były ciekawe i bardzo różnorodne. Uczestnicy pracowali nad tym przez wiele tygodni, wykorzystując m.in. wizyty w okolicznych izbach pamięci. Efekty będzie można zobaczyć na naszej wystawie - mówią organizatorzy.

Członkowie jury uznali, że w kategorii uczniów na pierwszą nagrodę zasłużyła Łucja Kurantowicz z ZS w Krasnobrodzie, a wyróżnienia otrzymają Bartłomiej Kurantowicz i Wiktoria Działa, którzy uczęszczają do tej samej szkoły. Wśród dorosłych autorów jurorzy najwyżej ocenili propozycję Pauliny Wszoły z Krasnobrodu, natomiast na liście wyróżnionych zapisali - Damiana Tarłowskiego z Zamościa i Ewę Monastyrską z Krasnobrodu. Jury przyznało również dwie nagrody specjalne dla najmłodszych uczestników fotograficznej części konkursu, które odbiorą Kacper Świst z Krasnobrodu i Sebastian Przygon z Kaczórek.

© 2009-2019 ias24.eu.