Niedziela, 22 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miejski w Krasnobrodzie
ul.3-go Maja 36
22-440 Krasnobród
tel 84 660-71-58, 660-76-92
fax 84 660-76-91
www.krasnobrod.pl
um@krasnobrod.pl
Newsletter

Krasnobród: O turystach i dla turystów

2017-11-29 18:26:20

Mielno było w tym roku gospodarzem Walnego Zgromadzenia Forum Informacji Turystycznej. Wśród kilkudziesięciu przedstawicieli certyfikowanych punktów informacji turystycznej po raz pierwszy była Katarzyna Lipska z Krasnobrodu.

Uczestnicy spotkania podsumowali ostatnie dwa lata działalności i wybrali nowe władze FIT, a także dyskutowali m.in. o standardach obsługi turystów i badaniach jakości oferowanych usług, w których Lubelszczyzna wypadła bardzo dobrze.

Na bieżąco punkty informacji turystycznej biorą udział w certyfikacji, której efektem jest przyznanie maksymalnie 4 gwiazdek. - Przed nową weryfikacją, która jest planowana na grudzień, nasz punkt ma trzy gwiazdki, a pod uwagę bierze się na przykład kwalifikacje pracowników czy dostępność dla turystów, zarówno w trakcie, jak i po sezonie. W tej kwestii nie mamy się czego wstydzić, a w niektórych aspektach oferujemy naszym gościom więcej niż inni - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Katarzyna Lipska. Na potwierdzenie podaje przykład punktu IT w jednym z bardzo popularnych miejsc wypoczynkowych nad polskim morzem, który poza sezonem jest otwarty tylko w dni robocze. - W Krasnobrodzie jesteśmy tak samo dostępni przez cały rok, także w weekendy, gdy, szczególnie poza sezonem, odwiedza nas znaczna grupa turystów - podkreśla Katarzyna Lipska.

Zgromadzenia Forum Informacji Turystycznej organizuje Polska Organizacja Turystyczna. Przed dwoma laty uczestników gościła Iława, a przed rokiem przedstawiciele punktów IT spotkali się w Poznaniu.


(fot. arch. IT w Krasnobrodzie)

© 2009-2018 ias24.eu.