Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miejski w Krasnobrodzie
ul.3-go Maja 36
22-440 Krasnobród
tel 84 660-71-58, 660-76-92
fax 84 660-76-91
www.krasnobrod.pl
um@krasnobrod.pl
Newsletter

Krasnobród: Gminne święto przez trzy dni

2017-07-18 15:35:55

Najpierw wystawa malarstwa terapeutycznego, potem zawody wędkarzy i gala disco polo, a na koniec przegląd orkiestr dętych. Tak w skrócie wygląda program tegorocznych Dni Krasnobrodu, które rozpoczną się w piątek 21 lipca i potrwają do niedzieli.

Na początek, w piątek 21 lipca o 18.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy "Anioły" Grażyny Sybirskiej-Wilk. Artystka uprawia tak zwane malarstwo terapeutyczne, przekonując, że obrazami można leczyć, bo użytymi w nich barwami można widzów pobudzać, wyciszać albo wprowadzać w stan harmonii. Jej prace z elementami błękitu, fioletu czy bieli - uspokajają, poprawiają pamięć i koncentrację. Z kolei obrazy z przewagą zieleni pomagają pokonać zmęczenie i wyciszyć się, a plamy czerwieni pobudzają i mobilizują do działania. Autorka używa też różnych odcieni żółci, która zachęca do nauki i pracy intelektualnej, wnosi światło i poprawia nastrój. Otwarcie ekspozycji, którą będzie można oglądać w Krasnobrodzie do połowy sierpnia, uświetni koncert polonijnej Kapeli Wójtowicz z Oslo.

W sobotni poranek najwcześniej muszą wstać uczestnicy wędkarskich zawodów gruntowych, którzy już po 6.00 powinni się stawić na grobli przy stadionie nieopodal krasnobrodzkiego zalewu. Po południu w okolicy zbiornika wodnego odbędzie się festyn wakacyjny, połączony z Galą Disco Polo. Od 17.00 organizatorzy zapraszają dzieci na blok konkursów i zabaw, a przed 18.00 zaplanowano wręczenie nagród zwycięzcom zawodów wędkarskich. Potem na plenerowej scenie wystąpi krasnobrodzianka Aleksandra Bełz oraz instruktorka tańca z KDK Aneta Lechowicz, która pod pseudonimem artystycznym "Faizy" zaprezentuje pokaz tańca orientalnego. Około 19.00 scenę opanują zespoły disco polo. Zagrają "Heidfeld" i "Tex", a gwiazdą wieczoru będzie "Faster". W finale sobotniej zabawy pokaz w wykonaniu Teatru Ognia "Iluzja" z Werbkowic i dyskoteka pod gwiazdami.

© 2009-2018 ias24.eu.