Środa, 20 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Krasnobrodzie
ul.3-go Maja 36
22-440 Krasnobród
tel 84 660-71-58, 660-76-92
fax 84 660-76-91
www.krasnobrod.pl
um@krasnobrod.pl
Newsletter

Krasnobród: Diecezjalne podziękowanie za plony

2017-09-06 14:55:37

Przedstawiciele kilkudziesięciu parafii z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przyjadą w niedzielę 10 września do Krasnobrodu, gdzie odbędzie się Diecezjalne Święto Plonów. Organizatorzy spodziewają się, że w delegacjach dożynkowych będzie około 500 osób, a liczbę wszystkich uczestników szacują na ponad 2 tysiące.

Funkcje starostów będą w tym roku pełnić Halina Kwik z gminy Księżpol i Jacek Adamczuk z gminy Zamość. Halina Kwik z Korchowa, który należy do parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie, prowadzi z mężem ekologiczne gospodarstwo o powierzchni 9 hektarów, nastawione na uprawę malin, truskawek i porzeczek. Dodatkowo zajmuje się usługowo wyciskaniem soków z owoców i jest radną. Jacek Adamczuk, który mieszka w Sitańcu Wolicy, należącym do parafii św. Bartłomieja Apostoła, jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie. Razem żoną prowadzi 20-hektarowe gospodarstwo, zajmując się uprawą zbóż i warzyw. Poza pracą na roli jest przewodniczącym zarządu gminnego NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność i przewodniczącym rady powiatowej tej organizacji.

Delegacje z wieńcami zbiorą się o 10.30 przy Kaplicy Objawień na Wodzie, gdzie odbędzie się modlitwa różańcowa w intencji rolników, a potem w korowodzie przejdą na plac przy sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbędzie się koncert miejscowego Zespołu Folklorystycznego "Wójtowianie". W południe Krasnobrodzka Orkiestra Dęta zagra hejnał maryjny, który będzie wstępem do uroczystej mszy świętej. Poprzedzi ją powitanie uczestników święta przez kustosza sanktuarium i proboszcza miejscowej parafii księdza prałata Eugeniusza Derdziuka i obrzęd przekazania chleba przez starostów dożynkowych gospodarzowi święta ordynariuszowi Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej księdzu biskupowi Marianowi Rojkowi. Podczas eucharystii odbędzie się poświęcenie wieńców dożynkowych, a słowa podziękowania do delegacji parafialnych skieruje Diecezjalny Duszpasterz Rolników ksiądz Józef Bednarski. Mszę świętą zakończy tradycyjna procesja eucharystyczna z wieńcami.

Dalsza część święta odbędzie się na placu przy Informacji Turystycznej w Krasnobrodzie, gdzie zaplanowano występy kapel i zespołów ludowych, podsumowanie trzeciej edycji Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych Katolickiego Radia Zamość, rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych oraz wystawy rolnicze i sztuki ludowej.


(fot. KDK)

© 2009-2018 ias24.eu.