Piątek, 22 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Krasnobrodzie
ul.3-go Maja 36
22-440 Krasnobród
tel 84 660-71-58, 660-76-92
fax 84 660-76-91
www.krasnobrod.pl
um@krasnobrod.pl
Newsletter

Krasnobród: 99 lat po odzyskaniu niepodległości

2017-11-09 14:32:21

Koncerty w sanktuarium i domu kultury, marsz niepodległości, referat na temat historycznych wydarzeń i modlitwa. Tak w skrócie wygląda program obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Krasnobrodzie.

Główne uroczystości odbędą się w sobotę 11 listopada w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie, gdzie zostanie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Eucharystię poprzedzi program artystyczny, który w tym roku przygotowują uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim. Po mszy przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe szkół, jednostek OSP i innych organizacji oraz mieszkańcy gminy wezmą udział w Marszu Niepodległości, który poprowadzi Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jego uczestnicy zatrzymają się pod pomnikami Powstańców Styczniowych i żołnierzy poległych podczas II wojny światowej, by odmówić krótką modlitwę, złożyć kwiaty i zapalić znicze. Pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku zaplanowano również odśpiewanie hymnu i okolicznościowe przemówienie przewodniczącego rady miejskiej.

Dalsza część obchodów odbędzie się o 15.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury, gdzie najpierw historyk i były dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasnobrodzie Adam Kałuża wygłosi referat o "Drogach do niepodległości", a potem rozpocznie się koncert "W hołdzie Niepodległej". Wystąpią w nim Krasnobrodzka Orkiestra Dęta, Zespół Folklorystyczny "Wójtowianie" i uczniowie Zespołu Szkół w Krasnobrodzie, którzy zaprezentują widowisko "Pisk Białego Orła".

Do wspólnego świętowania rocznicy jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski zachęcają burmistrz Krasnobrodu, proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i Krasnobrodzki Dom Kultury.


(fot. arch. KDK)

© 2009-2018 ias24.eu.