Środa, 20 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Ziemniaczany festyn dla szkoły

2017-09-13 06:52:20

Będzie smacznie i wesoło. W niedzielę 17 września w Majdanie Nepryskim odbędzie się doroczna impreza plenerowa pod hasłem "Wykopki", z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby miejscowej szkoły.

Społeczny Komitet Organizacyjny i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zapraszają od 14.00 na zawody sportowe, występy artystyczne i degustację lokalnych przysmaków, których głównym składnikiem będą ziemniaki. W menu znajdą się m.in.: ziemniak faszerowany "po Majdańsku", placki ziemniaczane, frytki i zapiekanka-kartoflanka, a także gorące kiełbaski, bigos, wyśmienite ciasta, kawa, herbata i inne napoje.

Oprócz degustacji uczestnicy niedzielnego festynu będą kibicować drużynom, które zagrają w międzygminnym turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców z klas trzecich i czwartych, a także obejrzą pokazy motocyklistów z Józefowa i występy artystyczne. Na plenerowej scenie pojawią się uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, Kapela "Rzemyki" z Józefowa. "AleBabki" z Szozd, zespół cygański "Złoty Tabor" z Tomaszowa Lubelskiego i koła gospodyń wiejskich z gminy Józefów.

W programie jest również rodzinny turniej matematyczny, rozpoczynający projekt "M jak Majdan z mPotęgą", na który szkoła pozyskała dofinansowanie z Fundacji mBanku. Jego celem jest pokazanie, że nauka matematyki może być ciekawa, a jej znajomość przydaje się w codziennym życiu. Poza niedzielnym turniejem dla całych rodzin w ramach projektu będą się odbywać gry i konkursy oraz dodatkowe zajęcia, także plenerowe.

W najbliższą niedzielę do Majdanu Nepryskiego przyjedzie również cyrk "Fokus", a festyn zakończy zabawa z zespołem "Akados", w którym występują m.in. wychowankowie miejscowej szkoły.


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.