Sobota, 06 Czerwca 2020

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: W rocznicę bitwy pod Osuchami

2019-06-24 11:56:37

"Ku chwale - Pod Osuchami" to najnowsza produkcja grupy artystyczno-wokalnej z Józefowa. Premiera piosenki uczniów i nauczycieli miejscowej szkoły podstawowej odbyła się w niedzielę 23 czerwca podczas obchodów 75. rocznicy bitwy pod Osuchami.

Na największym w Polsce pobitewnym cmentarzu partyzanckim, przed apelem poległych, odbyła się premiera piosenki, ale grupa z Józefowa zaśpiewała tego dnia dwa utwory. W części artystycznej, poprzedzającej mszę świętą, przypomniała poprzednią swoją piosenkę "Taka jesteś Polsko", przygotowaną w ubiegłym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Muzykę do utworu "Ku chwale - Pod Osuchami" skomponowali Magdalena Stopa i Arkadiusz Rozmus, tekst na podstawie wiersza "Pod Osuchami" Rudolfa Tadeusza Czerniaka napisał Tomasz Kukiełka, a utwór zaśpiewali - Kaja Peć, Patrycja Kusztykiewicz i Aleksandra Pogudz. W nagraniu teledysku wzięli udział również inni uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie - Wojciech Herda, Mateusz Nowak, Michał Buczkowski i Maksymilian Stopa oraz członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. porucznika Konrada Bartoszewskiego "Wira". Wykonawcy dziękują za pomoc także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej Wiesławie Kubów, która zainspirowała grupę do przygotowania nowego utworu oraz Mirosławowi Okoniowi i OSP w Osuchach oraz sponsorom. Pomysł wsparli: Henryk Piotr Grzybowie Produkcja i Sprzedaż Wyrobów z Drewna, Studio Filmowe "Alfa" Tarnogród raz Stacja Paliw "Petrol" z Łukowej Mirosława Pecia.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.