Wtorek, 18 Czerwca 2019

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Telewizyjna premiera patriotycznej piosenki

2018-11-29 15:07:30

Teledysk do najnowszej piosenki uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z Józefowa i Majdanu Nepryskiego miał swoją telewizyjną premierę. Autorzy utworu i młodzi aktorzy, występujący w klipie, gościli w środę 28 listopada w lubelskim oddziale Telewizji Polskiej.

Pomysłodawca utworu "Taka jesteś Polsko!" Tomasz Kukiełka, współautorka tekstu piosenki i scenariusza teledysku Marzena Kowalczyk oraz wykonawcy opowiadali o pracy nad swoją produkcją i jej dotychczasowej promocji m.in. w internecie. Oprócz premierowego wykonania nowej piosenki Kaja Peć, której towarzyszyła mama Beata, zaśpiewała wcześniejszy utwór, przygotowany przez tę samą ekipę na ubiegłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kaja Peć jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Józefowie. Piosenkę "Taka jesteś Polsko!" skomponował nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Kukieła, którego w pisaniu tekstu wspierała polonistka Marzena Kowalczyk. Wersja audio powstała w studiu Biłgorajskiego Centrum Kultury, a teledysk z udziałem uczniów podstawówek z Józefowa i Majdanu Nepryskiego, był nagrywany w Muzeum Historycznym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Bondyrzu, w zamojskiej rotundzie, a także na rynku i przy mogile Mieczysława Romanowskiego - patrona szkoły w Józefowie.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.