Wtorek, 15 Października 2019

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Teatralne ferie w "Odcieniach twarzy"

2019-02-20 12:18:13

Młodzi mieszkańcy Józefowa i okolic kolejny raz chcą udowodnić, że w zaledwie kilka dni można przygotować ciekawe, ambitne i profesjonalne widowisko teatralne.

Przed rokiem pod kierunkiem Jarosława Figury kilkunastoosobowa grupa wystawiła spektakl "Dotknąć ciepła", a podczas tegorocznych ferii młodzi aktorzy pracują nad przedstawieniem "Odcienie twarzy". Premiera w sobotę 23 lutego o 18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie.

W kilkudniowych warsztatach bierze udział 11 osób, od uczniów III klasy szkoły podstawowej po licealistów. Są wśród nich zarówno aktorzy, którzy już pracowali z Jarosławem Figurą w poprzednich latach, jak i debiutanci. Grupa, która liczy 11 osób, jak mówi prowadzący zajęcia, jest bardzo pracowita, kreatywna i zdyscyplinowana. Pracuje od poniedziałku po 4 godziny dziennie, czyli na przygotowanie całości ma niewiele ponad 20 godzin. - Tym razem będzie to spektakl o samotności i jej przeciwieństwie, czyli przyjaźni. Każdy z nas może sam wpędzić się w samotność, a scenariusz naszego widowiska jest oparty na trzech sposobach. Pierwszy dotyka ambitnych, zdolnych uczniów, którzy właściwie poza książkami nie widzą świata wokół siebie. Drugim jest "szatan współczesnego świata", czyli telefon komórkowy i obecność w sieci, w tym w mediach społecznościowych. Trzeci przypadek to wrodzona nieśmiałość - zdradza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Jarosław Figura. Jak tłumaczy widowisko stawia pytania i daje odpowiedzi jak wyjść z samotności, czyli najpierw zrozumieć ograniczenia, a potem starać się je przełamywać. - Jeśli nie podejmie się tego wysiłku być może będzie się wiodło poprawne życie, ale ono nigdy nie będzie szczęśliwe - dodaje autor przedstawienia.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.