Wtorek, 26 Marca 2019

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Rękodzieło ludowe na Roztoczu

2018-10-06 15:44:15

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna realizację kolejnych pomysłów, których celem jest promocja i zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. Tym razem zaprasza na cykl warsztatów, spotkań, wystaw, gier terenowych i wycieczek, na które pozyskała pieniądze z Narodowego Centrum Kultury.

- Projekt pod nazwą "Rękodzieło ludowe na Roztoczu" dotyczy kultury i sztuki ludowej, polskiej tradycji i rękodzieła, a w jego realizację chcemy zaangażować dzieci, młodzież i seniorów, osoby niepełnosprawne, koła gospodyń wiejskich oraz innych mieszkańców gminy. Głównym elementem programu będą warsztaty, które poprowadzą profesjonalni artyści, a pierwsze zajęcia planujemy w drugiej połowie października - zapowiada dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Będą to na przykład spotkania pod hasłem "kuferek ze strychu", "czerwone korale" i "filcowanie", na których pod okiem artysty plastyka uczestnicy będą wykonywać przedmioty, przywołujące klimat wystroju wiejskiej chałupy oraz kobiece ozdoby z dawnych lat. Wszystkie prace powstaną z naturalnych materiałów, a oprócz tego będzie się można nauczyć pisania ikon na drewnie oraz wykonywania roztoczańskich aniołów i zakładek do książek "igłą malowanych".

W planach jest także spotkanie z członkiniami jednego z kół gospodyń wiejskich, które przybliżą dawne tradycje i zapoznają słuchaczy z przyśpiewkami ludowymi śpiewanymi w trakcie prac polowych, ślubów czy pogrzebów.

© 2009-2019 ias24.eu.