Piątek, 23 Maja 2025

Józefów: Powstaje plan gospodarki niskoemisyjnej

2015-06-21 08:21:27

Gmina Józefów przygotowuje plan gospodarki niskoemisyjnej. W poniedziałek 22 czerwca o jego założeniach i postępie prac będzie można porozmawiać z autorami dokumentu, w tym dr Tadeuszem Zakrzewskim, który jest ekspertem w tej dziedzinie.

Samorządy opracowują PGN, ponieważ będzie on potrzebny w przyszłości do ubiegania się o dotacje, m.in. na solary, wiatraki, panele fotowoltaiczne czy zagospodarowanie biomasy oraz inne przedsięwzięcia, których celem jest ograniczenie emisji CO2 do atmosfery.

Podczas poniedziałkowego spotkania, które rozpocznie się o 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie, zostaną przedstawione szczegółowe zasady opracowania planu, jego zadania oraz finansowanie.

Ponadto przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani udziałem w realizacji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, mogą wypełnić ankietę, dotyczącą m.in.: rodzaju i wieku budynku, jego powierzchni i liczby użytkowników, źródła ciepła i sposobu ogrzewania wody, wykorzystywanego przy tym rodzaju i ilości zużytego paliwa oraz zrealizowanych i planowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Wypełnienie dokumentu jest dobrowolne i będzie wykorzystane wyłącznie do przygotowania prognozy rozwoju odnawialnych źródeł energii w gminie Józefów.


(fot. sxc.hu)

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
© 2025 ias24.eu