Niedziela, 27 Maja 2018
Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Matematyka na słodko

2017-09-12 09:12:27

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie ma kolejny pomysł na to jak zachęcić młodzież do nauki matematyki i pokazać, że warto się jej uczyć. Po projekcie "mPotęga w mBP", zakończonym wiosną tego roku, miejscowa książnica rozpoczyna kolejny, tym razem pod nazwą "Tabliczka mnożenia jest jak tabliczka czekolady".

Hasło jest ściśle związane z pomysłami, które będą realizowane w najbliższych tygodniach, a jednym z nich jest zainstalowanie w centrum Józefowa... czekoladowej fontanny.

Szczegóły będą omawiane na spotkaniu organizacyjnym w piątek 15 września o 15.00, na które autorzy pomysłu zapraszają przede wszystkim uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej, ponieważ to oni będą głównymi uczestnikami projektu. Jego autorzy chcą uświadomić młodym ludziom, że matematyka może być ciekawa i przydatna w codziennym życiu. - Chcemy pokazać, że umiejętność liczenia oparta na tabliczce mnożenie przydaje się w różnych sytuacjach, zmienić nastawienie uczniów do nauki tego przedmiotu, a także uczyć ich kreatywności, spostrzegawczości, cierpliwości i nieszablonowych działań. Planowane zajęcia mają też zachęcić młodych ludzi do logicznego myślenia i ćwiczyć współpracę w grupie. Naszym celem jest przekonanie uczestników, że wspólnym mianownikiem mPotęgi, dzieci, czekolady i matematyki może być... biblioteka - mówi Elżbieta Jamroz, dyrektor biblioteki w Józefowie, która pieniądze na ten cel pozyskała z Fundacji mBanku.

© 2009-2018 ias24.eu.