Środa, 21 Maja 2025

Józefów: Majowa m(n)oc atrakcji w bibliotece

2015-05-28 13:24:25

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie nie raz mieli okazję spędzić noc w tej placówce. Tegoroczne spotkanie nie odbędzie się jednak w pierwszy weekend wakacji, ale już w najbliższy weekend, bowiem józefowska książnica włącza się w ogólnopolskie obchody "Nocy bibliotek".

Placówka zaprasza w sobotę 30 maja na 18.00 i zachęca uczestników, by oprócz dobrego humoru zabrali ze sobą karimaty i śpiwory, bo organizatorzy zapowiadają moc atrakcji przez cała noc.

- W nocnych zabawach, które do tej pory organizowaliśmy w naszej placówce, brali udział przede wszystkim młodsi czytelnicy. Teraz chcielibyśmy zachęcić ich starszych kolegów, co nie oznacza, że nie mamy propozycji dla dzieci, i że w wakacje nie wrócimy do dawnej formuły spotkań - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Tak jak w ponad 400 placówkach, które włączyły się do akcji w całej Polsce, również w Józefowie odbędzie się głośne czytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima, które bibliotekarze rozpoczną w sobotę 30 maja o 18.00. Potem zapraszają dzieci ze szkół podstawowych na "Bajeczne inspiracje", czyli blok gier, zabaw i warsztatów, a następnie na seans filmowy "Sekret Eleonory", wieczór poezji "Słowa, dźwięki, obrazy" oraz koncert wieczornych ballad w wykonaniu uzdolnionych artystów z Zespołu Szkół Samorządowych w Józefowie. - Będą m.in. wiersze Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza oraz piosenki wykonywane z akompaniamentem gitary, trąbki czy akordeonu. W ten sposób będziemy promować poezję, po którą szczególnie młodsi czytelnicy sięgają nieco rzadziej niż po inne pozycje - tłumaczy dyrektor Jamroz.

Ta część obchodów potrwa do 21.30, a pół godziny później rozpocznie się "Biblioteczna m(n)oc atrakcji", czyli czytanki po zmroku pod hasłem "Tajemnice starej skrzyni", podchody wśród książek i ostry dyżur, podczas którego bibliotekarze będą m.in. radzić jaką książkę warto przeczytać. Będzie też matematyka na wesoło, pidżamowy seans filmowy i maraton czytania do poduchy.

"Noc..." w bibliotece w Józefowie zakończy około 8.00 w niedzielny poranek.


(fot. arch. MBP w Józefowie)

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
© 2025 ias24.eu