Poniedzialek, 30 Czerwca 2025

Józefów: Książka do czytania tylko... na mrozie?!

2018-01-17 06:54:26

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie ma bardzo bogaty księgozbiór, ale takiej pozycji jeszcze nie miała. Książkę "Niewidzialni", bo o niej mowa, napisali bezdomni, a można ją czytać tylko... przy temperaturze poniżej zera.

Właśnie na "czytanie na mrozie" zaprasza józefowska książnica, która tę propozycję kieruje szczególnie do zorganizowanych grup szkolnych, a także dorosłych czytelników. - To pozycja ważna, ciekawa i oryginalna. W środku są wzruszające wspomnienia, wiersze, reportaż, a nawet sztuka teatralna. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z takim wydawnictwem, ale sprawdziliśmy - tekst naprawdę pojawia się tylko na mrozie i tylko w takich warunkach można ją przeczytać - podkreśla dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Forma "Niewidzialnych" - jak przyznają sami wydawcy - jest mało atrakcyjna, bez kolorowej okładki, która wyróżniałaby ją spośród innych. - Na półce w księgarni pozostałaby niezauważona, podobnie jak osoby bezdomne, których często też nie dostrzegamy na ulicy, a ich całym dobytkiem jest zwykły, szary karton - wyjaśniają przedstawiciele Fundacji Kapucyńskiej, która razem z Grupą Walk wydała książkę.

Józefowska książnica, zapraszając czytelników do udziału w zajęciach na mrozie, chce im uświadomić z jak ciężkim losem każdej zimy zmagają się osoby bezdomne.

Zainteresowani tą propozycją mogą się zgłaszać osobiście do siedziby biblioteki w Józefowie, albo kontaktować telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89.


(fot. MBP w Józefowie)

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
© 2025 ias24.eu