Czwartek, 24 Października 2019

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Dotacja na żłobek potwierdzona

2019-04-26 15:04:10

Gmina Józefów wykonała kolejny krok w sprawie utworzenia pierwszego żłobka samorządowego. W czwartek 25 kwietnia burmistrz Roman Dziura podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę o przyznaniu dotacji z funduszy unijnych, a za kilka dni ma być ogłoszony przetarg na przygotowanie nowej placówki.

"Kajtek - Gminny Klub Dziecięcy", bo tak będzie się nazywać żłobek, powstanie dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego, skąd gmina otrzyma do 95 procent kosztów netto. Znajdzie się w nim miejsce dla maksymalnie 13 dzieci w wieku do 3 lat.

- Na ich potrzeby wykorzystamy część naszego przedszkola, którą trzeba wyremontować i wyposażyć. Przetarg na wykonanie robót i dostawę niezbędnych mebli, sprzętów i innego wyposażenia powinien być ogłoszony jeszcze w kwietniu, a wszystko musi być gotowe do końca wakacji - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Roman Dziura. Podkreśla przy tym, że oprócz prac remontowo-budowlanych i zakupu wyposażenia, samorząd chce przygotować dla dzieci taras z oddzielnym wejściem oraz zewnętrzny plac gier i zabaw. Unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnienie łącznie 7 opiekunów i osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki przez dwa lata. Potem prowadzenie nowej placówki w całości przejmie na siebie gmina.

Nabór dzieci i pracowników jest planowany na przełom maja i czerwca, a pierwszy samorządowy żłobek w Józefowie ma rozpocząć działalność 1 września tego roku.


(fot. sxc.hu)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.