Czwartek, 18 Kwietnia 2019

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Do trzech razy sztuka

2018-07-22 08:23:55

Gmina Józefów nie rezygnuje z pomysłu budowy nowej oczyszczalni ścieków w Siedliskach i kolejnego fragmentu gminnej sieci kanalizacyjnej. Dotację na realizację tej inwestycji ze środków unijnych już ma, a teraz ogłosiła, już po raz trzeci, przetarg na wykonanie robót.

Poprzednie dwa postępowania trzeba było unieważnić ze względu na koszty. - Próbowaliśmy różnych sposobów. Za pierwszym razem szukaliśmy wykonawcy jednocześnie oczyszczalni i kanalizacji, a w drugim przetargu potencjalni wykonawcy mogli składać oferty na te zadania oddzielnie. Za każdym razem, szczególnie w przypadku oczyszczalni, najniższe ceny przekraczały wartość kosztorysową o 600 - 700 tysięcy złotych. Istniało zagrożenie, że będziemy musieli zrezygnować z dotacji, ale ostatecznie wynegocjowaliśmy przesunięcie terminu realizacji inwestycji i chcemy podjąć to wyzwanie. Tym bardziej, że możliwości pozyskania na ten cel dotacji z kolejnych naborów na razie nie ma - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Oczyszczalnia w Siedliskach ma powstać w miejscu istniejącej, która nie spełnia już warunków technicznych i zostanie zlikwidowana. W przyszłości nowy obiekt ma współpracować z rozbudowaną w ubiegłym roku oczyszczalnią w Józefowie. Osady, które powstaną po oczyszczeniu ścieków w Siedliskach będą trafiać do Józefowa, gdzie zostaną poddane procesom, umożliwiającym ich ponowne wykorzystanie, na przykład przez miejscowych rolników.

© 2009-2019 ias24.eu.