Czwartek, 18 Kwietnia 2019

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Czytanie rozwija

2018-06-05 12:42:34

Adrian Nieśpiał ze Szkoły Podstawowej w Józefowie ma szansę po raz drugi z rzędu wygrać powiatowy konkurs "Radość czytania". Na razie zdobył nominację w eliminacjach gminnych, które odbyły się w poniedziałek 4 czerwca w miejscowej bibliotece.

Do rywalizacji przystąpiło 14 uczniów z trzech szkół. Adrian Nieśpiał z klasy VI SP w Józefowie ujął jurorów interpretacją fragmentu książki "Mateuszek" Elwiry Lindo, który zaprezentuje także na szczeblu powiatowym. - W ubiegłym roku w Biłgoraju udało mu się zdobyć pierwsze miejsce i choć konkurencja będzie duża liczymy na równie udany start także teraz - mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie Elżbieta Jamroz, która była w składzie jury eliminacji gminnych. Oprócz niej młodych lektorów oceniały Katarzyna Karwan także z józefowskiej biblioteki i Marzena Burak z urzędu miejskiego.

Oprócz nominacji dla Adriana Nieśpiała jurorki przyznały jeszcze pięc nagród za ciekawe interpretacje czytanego tekstu. Otrzymały je Amelia Mużacz, Emilia Dura i Judyta Lipian z SP w Józefowie, Oliwia Bielak z SP w Majdanie Nepryskim i Michalina Słupska z SP w Stanisławowie.

Uczestnicy 17. edycji konkursu "Radość czytania" w tym roku wybierali m.in. utwory Małgorzaty Musierowicz, Joanny Olech, Roksany Jędrzejczyk i Jana Brzechwy.

O tym czy przedstawicielowi gminy Józefów uda się powtórzyć sukces z ubiegłego roku przekonamy się w środę 6 czerwca.


(fot. MBP w Józefowie)

© 2009-2019 ias24.eu.