Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: "Cuda wianki..." - czas na podsumowanie

2017-09-26 16:09:55

Grą terenową "Dotknij historii, zachowaj tożsamość" i koncertem kapeli ludowej Nieformalna Grupa "Miłośnicy książek", działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie, kończy projekt "Cuda wianki - rękodzieło ludowe biłgorajskiej wsi". Jego uroczyste podsumowanie odbędzie się w czwartek 28 września o 12.30 na miejscowym rynku.

Wcześniej, bo już o 10.00, rozpocznie się gra terenowa, której uczestnicy będą odwiedzać wyznaczone przez organizatorów punkty kontrolne, gdzie mają wykonywać zadania nawiązujące do historii Józefowa warte od 1 do 10 punktów. Zespoły mogą się poruszać wyłącznie pieszo, a na mecie, oprócz liczby zebranych punktów, będzie się liczyć czas pokonania całej trasy.

Wręczenie nagród odbędzie się na rynku i będzie połączone z otwartym dla wszystkich koncertem kapeli ludowej i podsumowaniem całego projektu, który rozpoczął się w wakacje. Przez kilka ostatnich tygodni odbywały się spotkania, związane z kulturą, sztuką i historią regionu, podczas których dzieci poznawały m.in. dawne obrzędy, zwyczaje, przysłowia i zawody. Oprócz zajęć dla najmłodszych, w ramach tego samego projektu odbywały się wielopokoleniowe warsztaty z udziałem młodzieży, dorosłych i seniorów, "Piknik na ludowo" i wiele innych inicjatyw.

Projekt "Cuda wianki - rękodzieło ludowe biłgorajskiej wsi" dofinansowano ze środków Programu "Działaj lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i partnerów - Gminę Biłgoraj oraz Miasto Biłgoraj.


(fot. MBP w Józefowie)

© 2009-2018 ias24.eu.