Czwartek, 03 Lipca 2025

Józefów: Coraz więcej nowości w bibliotece

2020-12-04 11:13:41

O ponad 1300 wolumenów powiększył się w tym roku księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej Józefowie. Prawie pół tysiąca książek placówka kupiła dzięki środkom z Biblioteki Narodowej, z której otrzymała 12 tysięcy złotych. To prawie dwukrotnie więcej pieniędzy niż w ostatnich latach.

- Do tej pory w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymywaliśmy kwoty obliczane według m.in. liczby czytelników i dochodów mieszkańców, a tym razem doszło nowe kryterium w postaci środków własnych. Im więcej sami przeznaczamy na zakup książek, tym większa pomoc Biblioteki Narodowej. Z własnych środków przeznaczyliśmy 12 tysięcy złotych, i tyle wynosiła dotacja - tłumaczy dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Na liście zakupów znalazły się przede wszystkim książki, o które pytali sami czytelnicy, w tym pozycje nagradzane w konkursach czy na targach. To na przykład "Baśń o wężowym sercu" Radka Raka, która zdobyła Nagrodę Literacką NIKE 2020, "Chwilowa anomalia" Tomasza Michniewicza, "Z niejednej półki" Michała Nogasia, "Dziennik końca świata" Wojciecha Bonowicza i napisana przez niego biografia księdza Józefa Tischnera oraz "To jest wojna" Klementyny Suchanow.

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
© 2025 ias24.eu