Sobota, 04 Kwietnia 2020

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Bożonarodzeniowy konkurs plastyczno-literacki

2019-12-10 06:47:44

Mieszkańcy miasta i gminy Józefów mogą kolejny raz wykazać się zdolnościami plastycznymi i literackimi, a przy okazji wesprzeć potrzebujących.

Wystarczy wziąć udział w konkursie "Boże Narodzenie - tradycja i współczesność", który organizuje miejscowa biblioteka. Zgłoszone prace zostaną przekazane na kiermasz organizowany przez Caritas.

Propozycje mogą przekazywać osoby w różnym wieku, od kilkuletnich dzieci po seniorów. Mogą to być ozdoby świąteczne, choinkowe lub stołowe oraz przestrzenne: zabawki, aniołki, stroiki, girlandy, hafty czy projekty kart świątecznych, a także autorskie opowiadania lub wiersze. Teksty literackie powinny nawiązywać do jednego z trzech tematów - "Jak wyglądałby świat, gdyby nie było świąt Bożego Narodzenia", "Moje Boże Narodzenie" lub "Dawne bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje".

Każdy autor może zgłosić dowolną liczbę propozycji. Jury konkursu plastycznego będzie oceniać, m.in.: estetykę, wykorzystanie naturalnych materiałów, samodzielność wykonania, pomysłowość oraz zgodność treści, charakteru i formy z tradycjami bożonarodzeniowymi. Prace literackie zostaną opracowane i wydane w formie zbioru poezji i prozy.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.