Poniedzialek, 27 Maja 2019

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: Będzie dotacja na termomodernizację

2018-10-10 14:56:11

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Józefów przeprowadzi termomodernizację budynków, w których mieszczą się - Samorządowy Zespół Szkół, Miejski Ośrodek Kultury i przedszkole. Samorząd właśnie otrzymał potwierdzenie przyznania dotacji w wysokości ponad 2 milionów złotych.

- Będzie to kontynuacja prac, które prowadzimy systematycznie od wielu lat. Wszystkie wymienione budynki są ujęte w gminnym planie gospodarki niskoemisyjnej i mają przeprowadzony audyt energetyczny. Szczególnie ten drugi dokumentów określa dokładnie co mamy zrobić. We wszystkich obiektach wykonamy m.in. nowe instalacje centralnego ogrzewania, łącznie z wymianę grzejników i systemem zarządzania energią - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Oprócz tego w zespole szkół, ośrodku kultury i przedszkolu zostaną wymienione niektóre elementy stolarki zewnętrznej, docieplone ściany i stropy oraz wykonana nowa elewacja. Ponadto w szkole i przedszkolu będą zamontowane baterie do ciepłej wody na fotokomórkę i nowe oświetlenie, a w tym drugim budynku także instalacja fotowoltaiczna. Z kolei w ośrodku kultury zostanie wyremontowana attyka nad wejściem do obiektu i schody zewnętrzne od ulic Krótkiej i Górniczej, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.