Sobota, 21 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miasta Hrubieszów
ul. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" 1
22-500 Hrubieszów
tel 84 696-23-80, 696-23-82, 696-23-46
fax 84 696-23-80 wew.30
www.miasto.hrubieszow.pl
miasto@hrubieszow.pl
Newsletter

Hrubieszów: Powiatowe nominacje dla małych recytatorów

2017-05-18 18:16:25

Bardzo wysoki i niespotykany w ostatnich latach poziom artystyczny, szczególnie wśród najmłodszych wykonawców oraz ciekawy repertuar. Tak jurorzy podsumowują tegoroczne przesłuchania uczestników powiatowego etapu Małego Konkursu Recytatorskiego w Hrubieszowie, który odbył się w czwartek 18 maja w miejscowym domu kultury.

Spośród prawie 40 wykonawców komisja przyznała 9 nagród, w tym 4 nominacje do finału wojewódzkiego, który na początku czerwca odbędzie się w Lublinie. Oprócz uczniów z powiatu hrubieszowskiego, do przesłuchań zakwalifikowano również trzech recytatorów z powiatu tomaszowskiego, gdzie nie było takich eliminacji, z czego dwie osoby otrzymały nominacje. Według obserwatorów świadczy to o tym, że komisja była bezstronna i wybrała osoby o największym potencjale, które mają szanse na udany występ w kolejnym etapie zmagań.

Spośród recytatorów z klas I - III nominacje zdobyli dwaj uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie. Olaf Lewandowski otrzymał ją za utwór Agnieszki Frączek "Miss stonoga", a Paweł Stankiewicz zaprezentował wiersz Danuty Wawiłow "Jak tu ciemno". Obydwaj nominowani przygotowywali się do występu pod kierunkiem Małgorzaty Serafin.

W starszej kategorii wiekowej jurorom najbardziej spodobały się występy uczennic Szkoły Podstawowej w Tarnawatce - Natalii Dudek i Aleksandry Krzeszowskiej. Pierwsza zdobyła nominację za "Rybkę" Małgorzaty Musierowicz, zaś druga zaprezentowała fragment utworu "Nie dość blada królewna" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Natalia Dudek pracowała pod kierunkiem Anety Mużacz, natomiast Aleksandra Krzeszowska do występu przygotowywała się z Małgorzatą Knafel.

© 2009-2018 ias24.eu.