Poniedzialek, 12 Maja 2025

Hrubieszów: Nominacje dla młodych plastyków

2013-03-13 12:55:12

Dwanaścioro uczniów szkół podstawowych będzie reprezentować miasto Hrubieszów w powiatowym etapie 15 Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu".

Autorzy prac musieli się wykazać wiedzą na temat niebezpieczeństwa jakie niesie tlenek węgla i możliwości jego zapobiegania. W miejskim etapie konkursu wzięły udział 73 propozycje. Komisja oceniając je brała pod uwagę m.in.: estetykę wykonania, zastosowanie różnorodnych technik oraz ciekawe, kreatywne i edukacyjne ujęcie tematu.

Spośród uczniów klas I - III szkół podstawowych nominacje do kolejnego etapu zdobyła piątka uczniów Zespołu Szkół Miejskich nr 1: Piotr Kiełbasa i Mateusz Filipczuk z klasy pierwszej, Jowita Kasperska z klasy drugiej i trzecioklasiści Angelika Dziedzic oraz Wiktor Kurantowicz.

W kategorii starszych klas "podstawówek" jury nominowało prace Pawła Wocha z klasy czwartej oraz Amelii Bilik, Matyldy Ślażyńskiej i Klaudii Rot z klasy piątej. Wszyscy uczą się w ZSM 1.

Nominacje w grupie gimnazjalistów uzyskali Aleksandra Pirogowicz z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 oraz Aleksandra Mękal i Justyna Smal z ZSM 1.

Tegoroczne propozycje oceniali instruktor do spraw plastyki w Hrubieszowskim Domu Kultury Andrzej Marut, podinspektor do spraw oświaty i kultury w urzędzie miasta Elżbieta Telega-Niemczyk i Marek Watras z Transgranicznego Centrum Informacji Turystycznej.


(fot. UM w Hrubieszowie)

Informacje

Urząd Miasta Hrubieszów
ul. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" 1
22-500 Hrubieszów
tel 84 696-23-80, 696-23-82, 696-23-46
fax 84 696-23-80 wew.30
www.miasto.hrubieszow.pl
miasto@hrubieszow.pl
© 2025 ias24.eu