Wtorek, 19 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Miasta Hrubieszów
ul. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" 1
22-500 Hrubieszów
tel 84 696-23-80, 696-23-82, 696-23-46
fax 84 696-23-80 wew.30
www.miasto.hrubieszow.pl
miasto@hrubieszow.pl
Newsletter

Hrubieszów: Nie tylko literacka oferta MBP

2017-10-17 09:40:05

Dwie ciekawe propozycje spotkań ma na ten tydzień Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie. W środę 18 października o 17.00 książnica zaprasza na spotkanie z pisarką Grażyną Jeromin-Gałuszką, a dwa dni później o tej samej porze z pisarzem i podróżnikiem Michałem Książkiem.

Bohaterka środowego wieczoru urodziła się i mieszka w niewielkiej wsi koło Radomia. Jest absolwentką bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenariopisarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Grażyna Jeromin-Gałuszka jest również laureatką ogólnopolskiego konkursu na temat filmowy oraz autorką i współautorką scenariuszy filmów i seriali. Jej debiutancka powieść "Złote nietoperze" otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim "Kolory życia". Oprócz tego w swoim dorobku ma m.in. powieści: "Oczy Marzanny M.", "Kobiety z Czerwonych Bagien", "Bardzo długie przebudzenie", "Nie zostawiaj mnie", "Legenda", "Magnolia", "Złoty sen" i "Złote nietoperze".

Michał Książek, który pochodzi z Oraczewa koło Sieradza, jest ornitologiem i kulturoznawcą, a także przewodnikiem syberyjskim. Za książkę "Jakuck. Słownik miejsca" przed trzema laty był nominowany do Nagrody Literackiej Gdyni w kategorii eseistyka, a w 2015 otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetyckiej "Silesius" w kategorii debiut roku za "Naukę o ptakach". Ta sama pozycja przyniosła mu nominację do Nagrody Literackiej Nike 2015 oraz do nagrody w 11 Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" na najlepszą debiutancką książkę poetycką roku. W kolejnych latach Michał Książek był także jednym z pretendentów do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, do Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy w kategorii proza i do Nagrody im. Beaty Pawlak.

Obydwa spotkania odbędą się w sali GotArt Hrubieszowskiego Domu Kultury.


(fot. MBP w Hrubieszowie)

© 2009-2018 ias24.eu.