Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Miasta Hrubieszów
ul. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" 1
22-500 Hrubieszów
tel 84 696-23-80, 696-23-82, 696-23-46
fax 84 696-23-80 wew.30
www.miasto.hrubieszow.pl
miasto@hrubieszow.pl
Newsletter

Hrubieszów: "Kolejorz" szuka piłkarskich talentów

2017-09-21 12:31:11

Wielokrotny mistrz kraju, a także zdobywca pucharu i superpucharu Lech Poznań będzie szukać piłkarskich talentów w Hrubieszowie. W sobotę 23 września odbędzie się pokazowy trening dla kandydatów, połączony z otwarciem szkółki Lech Poznań Football Academy.

Podobne akademie funkcjonują już w Biłgoraju czy Stalowej Woli i cieszą się dużym powodzeniem. - Zaczynaliśmy od około 30 - 40 dzieci, a obecnie w Biłgoraju mamy 60 zaś w Stalowej Woli prawie 100 osób. To dzieci w wieku od 4 do 12 lat, w tym także dziewczynki, które w niektórych przypadkach prezentują się nawet lepiej od swoich kolegów. Poprzez stronę internetową na zajęcia w Hrubieszowie na razie zapisało się około 40 dzieci, ale w sobotę może się okazać, że ta lista już nie jest aktualna. Trening poprowadzą Ireneusz Biernacki i Marian Cisło z Hrubieszowa oraz kilku trenerów z innych akademii - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Jakub Golik z LPFA.

Podobnie jak w pozostałych akademiach Lecha Poznań, także w Hrubieszowie zajęcia będą się odbywać w maksymalnie 16-osobowych grupach. Dopóki pogoda na to pozwoli na razie spotkania będą się odbywać na "Orliku" przy "Trójce", a potem prawdopodobnie w hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. LPFA finalizuje już także rozmowy w sprawie współpracy z klubem "Unia" Hrubieszów, który w przyszłości również będzie mógł korzystać z wychowanków akademii. Zgodnie z założeniami LPFA najlepsi zawodnicy trafiają do rozpoczynającej szkolenie od 6 roku życia Akademii Lecha Poznań, która jest uznawana za jedną z najlepszych w Polsce.

LPFA to także miejsce dla młodych piłkarzy, którzy nie zostali wybrani do grup wiodących klubu, a którzy na dalszym etapie piłkarskiej edukacji mogą podnieść swoje umiejętności i zostać wyróżnieni w jednym z kolejnych naborów.

Miesięczny koszt udziału w zajęciach akademii, które odbywają się dwa razy w tygodniu, to 119 złotych. Opłata obejmuje nie tylko szkolenie pod okiem profesjonalistów, ale również udział w turniejach piłkarskich oraz preferencyjne warunki wstępu na obiekty Lecha Poznań dla dzieci i ich rodziców, a udział w sobotnim treningu, który rozpocznie sie o 13.00 zapowiedział m.in. koordynator sieci LPFA Piotr Niedźwiedź.


(fot. LPFA)

© 2009-2018 ias24.eu.